Menu

Emniyet Kemeri Neden Gereklidir

Emniyet Kemeri Neden Takmalıyız, Emniyet Kemerinin Önemi Nedir

Emniyet kemerleri kazaları önlemek için hazırlanmış güvenlik önlemlerinden birisidir. Sürücülerin bu konuda dikkatli olup yolculuğa çıkmadan önce mutlaka emniyet kemerlerini bağlayarak gitmeleri gerekmektedir.

Çarpma meydana geldikten sonra insanlar savrularak ön tarafa doğru hızlı bir şekilde çarpabilirler. Emniyet kemerleri takılı olmadığı zaman camlara veya direksiyona doğru çarparak ağır yaralanmalara ve ölümlere sebep olur. Arka tarafta oturanlar ise ön koltuğa yada sağa yola çarpabilir.

Emniyet kemerleri takılı olsaydı çarpmalarda ufak yaralanmalar ile kurtulabilirsiniz. Kaza anında sizi tuttuğundan dolayı etrafa çarpmayacağınız gibi ufak bir sarsıntı yaşayabilir hayatta kalma şansınız daha çok olacaktır. Çarpmanın etkisi ile kafa ve önemli organların yer aldığı omuriliğimiz önleyerek korumasını sağlar.

Seyahatlere göre kamyonlarda %60lık koruma arabalarda %45lik ağır yaralanmaları azaltmaktadır. İstatistiklere göre kemer kullanmayanların %6sı kullananlarda %24lük hiç zarar görmeden kazaları atlatırlar.

emniyet kemeri

emniyet kemeri

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir