Menu

Emniyet Kemeri Takmanın Önemi Nedir

Emniyet Kemeri Kullanmanın Önemi, Emniyet Kemeri Neden Takmalıyız, Emniyet Kemerinin Önemi Kısaca Nedir

Sürücüler ve taşıma araçları ile birlikte yolculuk edenlerin dikkat etmesi gereken bazı temel kurallar vardır. Kış aylarında ve dikkati dağılan şoförler için kazalar kaçınılmaz olmaktadır. Bunun önüne geçilmesi için trafik kurallarının arasında en önemlisi olarak gösterilen emniyet kemerlerinin takılması mecburi hale getirilmiştir. Yasalar tarafından kabul görüp gerektiğinde polisler tarafından cezai işlem uygulanır.

Yaşanan trafik kazalarında ölümlerin büyük bir kısmı emniyet kemerlerinin takılmamasından dolayı olmuştur. Emniyet kemeri takıldığında otomobillerde %45 kamyonetlerde %60 oranında yaralanmalar azalmaktadır.

Sevdiklerinizin ve ailenizin hayatına değer verdiğinizi göstermek istiyorsanız onların yolculuk sırasında mutlaka emniyet kemerlerini takmaları için uyarmalısınız. Emniyet kemerleri hayat kurtardığı gibi ailenizi geride yalnız ve çaresiz olarak bırakmazsınız.

Kısa yolculuklarda özellikle sürücülerin emniyet kemerlerini takmalarını önermekteyiz. Dikkate almayıp emniyet kemerlerini takmayan kısa yolculuklarda dikkatsizlikten dolayı kazalar meydana gelmektedir.

emniyet kemeri

emniyet kemeri

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir