Menu

Eski Oyunlar İle Günümüz Oyunları Arasındaki Fark Nedir

Eski Oyunlar İle Günümüz Oyunları Nelerdir, Eskiden Oynanan Oyunlar İle Günümüzde Oynanan Oyunların Farkları

Eskiden oynanan oyunları gözümüzde canlandırdığımız zaman daha eğlenceli olduklarını ve birlik beraberlik içersinde olunurdu. Arkadaşlıklar edinirdik kendimize oyunlardan sonra gezer dolaşırdık bir arada olmanın tadı çıkartılırdı. Eskiden oynadığımız oyunlara baktığımız zaman uzun eşek, körebe, misket, çivi, gazoz kapakları, seksek, saklambaç, çelik çomak, mendil kapmaca gibi bir çok oyun daha oynanırdı.

Günümüzde eski oyunlara göre hayatımız daha sade ve teknoloji bağımlısı haline gelmiş durumdayız. Bilgisayarın kısa süre içersinde yaygınlaşması ile birlikte çocuklar dışarıya çıkmak yerine evde birbirleriyle oyun oynamayı tercih ediyorlar.

Modern bir dünyanın oyunlarından bilgisayar başta geliyor uzaktan birbirleri ile rekabet içersinde oyunlarını oynamaktadırlar.

Arasındaki farklar her alanda kendisini gösteriyor gerçek bir oyun olmamaktadır. Arkadaşlarla bir arada olmazsın. Dostluk ve arkadaşlık değerleri kendilerini kaybeder. Çocuklar arasında bağlar zayıflayarak yakınlık göstermezler. Eğlenceli oyunlardan mahrum bırakmak gibi farklılıklar gösterebiliriz.

eski oyunlar

eski oyunlar

5 Yorum
  1. aleyna 29 Nisan 2016 / Cevapla
  2. elanur 31 Mayıs 2016 / Cevapla
    • ziyaretçi 24 Eylül 2017 / Cevapla
  3. ecem 10 Mart 2017 / Cevapla
  4. ziyaretçi 24 Eylül 2017 / Cevapla

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.