Menu

Evde Gümüş Nasıl Parlatılır

Gümüş Nasıl Parlatılır

Evde çatal, bıçak, takılar ve süs eşyaları gümüşten olmaları son zamanlarda moda olmasıyla renkleri o zamanla solmaktadır ve parlatılması gerekir. Bir iki yol ile gümüşlerinizi parlatmanız mümkündür örneğin gümüş cilası kullanmanız yeni almış gibi parıltabilir. Cilayı kullanırken dikkat etmeniz gereken ileri geriden daha çok daire çizermiş gibi temizlemelisiniz. Cilalama işleminizden sonra temiz havlu yada pamuklu bez kullanarak temizlemenizi tamamlayabilirsiniz.

Diş macunu kullanarak gümüş eşyalarınızın temizlenebilir. Pratik olarak her evde bulunan malzemelerden birisidir. Parmaklarınız ile ezerek temizlenecek eşyanızın üstüne cilalamada kullandığımız dairesel yöntemle temizliğinizi yapıp ilk günkü parlaklığına kavuşturabilirsiniz.

Gümüş eşyalarınızın üzerinde oluşan çıkmayan lekeleri temizlemek için kaynar suyun içine iki yemek kaşığı tuz ve kabartma tozu ilave edip karıştırın. Karışımdan sonra gümüş eşyalarınızı 5dk içinde bekletmeniz durumunda temizlenmiş olacaktır. Temiz bez kullanarak kurulayınız.

gümüş parlatma

gümüş parlatma

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir