Menu

Evde Kumbara Yapımı Resimli

Evde Kumbara Nasıl Yapılır, Ev Yapımı Kumbara

Hatıra veya hediye olarak evde kendi emeğiniz ile kumbara yapmak isterseniz o zaman size vereceğimiz yolları adım adım uygulamanız takdirde kendi kumbaranızı yapabilirsiniz.

İlk önce kumbarayı pet bir şişe ile yapmaya başlayabiliriz, 2,5 litrelik kola şişemizi ortadan ikiye ayırıyoruz ve alt kısmı bizim kumbara yapmamıza yardımcı olacak malzemedir.

Kumbaramızın alt kısmı hazır olduğuna göre üst kısmınada para atacağımız yer olması gerekiyor karton parçası ile ortasından demir para geçecek kadar bir delik açıyoruz. Bozuk paralar için açtığımız delikten sonra pet şişemiz ile birlikte kumbarayı birleştirmeye geliyor sıra sağlam bir yapıştırıcı ile kartonumuzu üstüne kapatıyoruz ve yanlardan yapıştırmamız gerekmektedir.

Kumarabamız hazır olarak ister aşağıdaki gibi dahi hazırlayabilirsiniz biraz süslemeler ile renkli ve kırtasiyeden aldığınız kumbara olacaktır.

kumbara

kumbara

Kumbara Yapımı 2 Resimli

Kumbara Malzemeleri
1 litrelik pet şişe
Bıçak
Yapıştırıcı
Süsleme malzemeleri

Pet şişe ortadan ikiye kesilecek. Üç parça halinde olsun ve ortadan çıkacak normal parçayı çöpe atabiliriz. Uç ve kök kısmını birbirlerini içine geçirerek yapıştırıyoruz. Belli olmaması için çevresini sprey ile boyayınız. Kapak kısmında demir para geçecek kadar delik açıyoruz. Süsleme için gerekli ayarlamaları yapıyoruz.

kumbara yapımı resimli

3 Yorum
  1. Esin 13 Şubat 2014 / Cevapla
  2. candan 28 Şubat 2014 / Cevapla
  3. Betül Seyfi 17 Mart 2016 / Cevapla

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.