Menu

Evde Kurallar Olması Gerekiyor mu Neden

Evde Kurallar Olmasaydı Ne Olurdu, Ev Ortamında Kuralların Olmaması

Ev içersinde kurallar sayesinde düzen ve huzur sağlanılıyor. Evde mutlaka kural olması gerekli bunlar içinde yaşayarak toplum içersinde sıkıntı yaşamamıza engeldir. İş ve okul hayatımızda çeşitli kurallar olduğunu biliyorsak bunların evde olması gerekli olup aile içinde huzurun sağlanması gereklidir. Kurallar yazmaz ama büyüklerimizin uyarıları doğrultusunda buna uyum sağlamalıyız.

Büyüklerimiz sahip olduğu tecrübeler ve kültürlerince bizlere bunları göstermeye çalışırlar. Saat 9 dan sonra dışarı çıkılmayacağı gibi herkes saat 8 de akşam yemeğinde masada olması gerektiği gibidir. Gereksiz yere ışık açılmayacak olup masraflarımıza dikkat etmeliyiz. Banyonun ışığı açık kalmamalı gereksiz yere masraf olmaması gereklidir. Eve arkadaşlarımızı yatılı olarak getirmemeliyiz ve arkadaşımız gelecekse dahi ailemize önceden haber vermeliyiz. Bunlara benzer çeşitli kurallar doğrultusunda ev içersinde huzurumuzu sağlamış olacağız.

Aile bireyleri birbirleri arasında ilişkileri yolunda tutmak için kurallara sığınırlar. Kuralların dışında çıkılması doğrultusunda diğerlerinin de keyfi kaçtığı gibi ev içinde sıkıntılara sebep olacaktır.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.