Menu

Evinizdeki Demokratik Ortamlara Örnekler

Evinizdeki demokratik ortamlar denilince akla evdeki bireylerin yaptığı kararlar ön plana alınmaktadır. Evde çekirdek aile oluşurken bir baba, anne ve çocuktan oluşmaktadır. Düzenin oluşması ve huzurlu bir aile olması için diktatörlük değil de demokrasi ile kararlar alınmalıdır.

Örneğin ailenizde çocuğunuza bilgisayar satın alacaksanız o zaman alışverişe birlikte gitmelisiniz. Onun düşünceleri ve fikirlerine de saygılı olup dikkat etmemiz gerekiyor. Değer verildiğini öğrenince devamlı olarak fikirlere açık olacaktır geniş bir hayal gücüne kavuşabilir. Başarının sırrı olarak gösterilen demokrasi olayında evinizde gerçekleşmesi gereken önemli kurallardan birisidir.

Çocuklarınız ile baba ve çocuk ilişkisinden daha çok arkadaş ilişkisi kurmaya çalışın herhangi bir konuda fikirlerini mutlaka alın başarıya ulaşacak çocuklar bu konuda hassas olmaktadırlar. Okulda başarı yakalamak için çocuklar kendilerine değer verilmesini istediğiniz ebeveynlerine göstermek ister, verdiği kararların doğru olması onların başarılı olacağına işaret etmektedir. Evinizdeki demokratik bir ortama bu şekilde örnek verebilirsiniz.

seçim sandık

seçim sandık

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir