Menu

Evrim Teorisi Nedir

Evrim Teorisi Ne Demek, Evrim Teorisi Hakkında Bilgi

Doğada ki canlıların var oluşları ile birlikte çeşitli çevresel etkilere maruz kalarak zamanla gelişmeleridir. Evrim teorisine en iyi örnek insanlar gösterilebilir. Nesilden nesle gelişerek bir evrime maruz kalırlar. Organik ve biyolojik olarak evrim sınıflandırılır. Dünyadaki tüm canlılar geçmişte yaşayan canlıların devamından gelmektedir. Evrimsel olarak gelişime uğrayarak bugünkü halini almıştır. Genetik değişiklikler gözle görülür boyutları cinsleri her şeyi değişiklik gösterebilir.

İlk teori Lamarck adındaki bilim adamı tarafından ortaya atılmış olup şöyle dile getirmiştir. Kullanılan organlar gelişir körelir ve kazanılan karakterler nesilden nesle atılır.

İkinci teori ise Darwinizm tarafından ortaya atılmıştır yaşayan canlıların ani ve kalıtsal olarak değişimler sağlanmasıdır. Kalıtsal değişimler olumlu olanlar üstünlük sağlayarak gelişmiş. Zayıf olanlar ise seleksiyon yani elenmeye uğrayarak yok olabilir.

İnsanlar için maymundan gelme olduklarına dahi gelişmeler belirtilmiştir. Maymunlar evrime en uygun canlılar olup günümüzün insanlarına dönüştükleri teori olarak belirtiliyor.

evrim teorisi

evrim teorisi

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir