Menu

Facebook’a Bulaşan Virüs Nasıl Temizlenir

Facebook Virüsü Nedir, Facebook Virüsleri Nasıl Temzilenir

Sosyal medyanın gelişmesi ile birlikte özel hayatınız adeta Facebook gibi ağların içersinde yer alıyor. Dünyanın önde gelen sosyal ağı Facebook artık virüslerle başı belada olmaktadır. Virüsler yayılması yayılan linkler ve etiketlemeler ile birlikte olmaktadır.

Facebook virüsleri bugünlerde yaygın olarak “kanka bu sen misin?” “survivor’e katıldım” gibi isimler altında yayılmaya devam ediliyor. Linke tıklamanızı istediklerinde hesabınıza giriş sağlayabilir.

Virüsler geniş çaplı olarak yaygınlaşmaya devam ederken virüs sahipleri bilgilerinizi internet üzerinden satışını gerçekleştiriyor. Para kazanarak zengin olan kötü niyetli insanlar emniyetin takibinde devamlı olmaktadır.

Virüslerin çalışma sistemi çevrimiçi olduğunuzda arkadaşlarınıza mesaj göndererek onlarında yayılmasına neden olur. Arkadaştan arkadaşa doğru ilerleyerek kısa zamanda sizi uyarmak isteyen kişiler olacak dikkat etmelisiniz.

Facebook Virüsü Temizleme

Virüsler bilgisayara yüklenmiş olmasından dolayı temizlemek için antivirüs, antispy gibi programları yükleyerek tarama yaptırmanız gereklidir.

Google Chrome > Ayarlar > Uzantılar gibi eklentileri kontrol edin izinsiz bir şekilde yüklenen eklentiler bilgilerinizin sızdırılmasına sebep olur.

facebook virüslerine dikkat

facebook virüslerine dikkat

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir