Menu

Fare Kapanını Kim Buldu

Fare Kapanının İcadı, Fare Kapanını Kim Bulmuştur

Evdeki farelerden kurtulmak için hepimizin kullandığı fare kapanlarıdır. Farelerin peyniri veya yiyeceği almak için geldiği vakit kapan kapanarak fareyi yakalar. Evdeki farelerden kurtulmak için en ideal yöntemlerdendir. Peynire dayanamayan farelere yönelik icat edildiği zamanlar çok büyük ilgi göstermiştir. Bir çok kişi fare kapanları ile patent başvurusunda bulundu yaylı sistem ise ilk defa William Hooker tarafından yapılarak patenti alınmıştır.

İcadı 1800’lü yıllara kadar uzanıp William Hooker tarafından icat edilmiştir. Fare kapanının patentini alarak kurduğu fabrikada tüm dünyaya satış yapmak için üretime başlanmıştır. 1894 yılında patentini alması insanlığa faydalı olacağını düşündürmüştür. Uzun yıllar boyunca insanlar evdeki farelerden kurtulmak için kullanmışlardı. Defalarca kez kullanabilir özellikleri vardı. Tekrar tekrar kullanımı sayesinde tek bir kapan bir eve yeterli geliyordu.

Günümüz teknoloji ile fare kapanına fazla ihtiyaç olmayarak teknolojik ürünlerle yakalamak ve öldürmek mümkün oluyor. Yapıştırıcılarda farelerden kurtulmak için önemli yerde.

fare kapanı

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir