Menu

Gaz Zehirlenmelerine Karşı Hangi Önlemler Alınabilir Kısaca

Gaz Zehirlenmesine Karşı Alınacak Önlemler, Gaz Zehirlenmesine Karşı Önlemler Kısaca

Özelikle kış aylarında dikkat edilmesi gerekiyor evlerinde şofben, kombi, soba yakanların bu konuda bilinçlendirilmeli ve gerekli önlemleri ne kısa sürede almaları gerekmektedir. Kış ayında ülkemizin konumu gereğince lodos eserek adeta evlerin gazın geriye itmesine sebep olabiliyor. Tehlikelere karşı yapmanız gerekenler şöyle;

Isınmak için soba kullanıyorsanız uyumadan önce kömür atmayın soğuk olduğu için kömür atarak her yıl onlarca insan hayatını kaybediyor. Sobanızda uyumadan önce çok kömür doluysa söndürün az varsa durabilir.

Şofbenlere karşı havalandırma menfezlerinin açık olmasına dikkat edin. Kış aylarında karşılaşılacak sorunlardan birisidir.

Evinde doğalgaz kullananlar düzenli olarak havalandırma sisteminin ve kombinin bakımını yaptırmalı. Gaz sızıntısı olup olmadığı öğrenilmesi gereklidir.

Soba kullanan kişiler evlerinde baca temizliğine önem göstermelidir standartlara göre yılda 2 defa bu işlemi yapmalılar.

Lodos’un etkili olduğu zamanlarda soba yakılmamaya dikkat edilmeli.

Gaz kaçağı hissedilen yerlerde gaz vanası kapatılıp yetkili kişilere haber verilip kibrit çakmak gibi ateşler yakılmamalıdır.

gaz zehirlenmesi

gaz zehirlenmesi

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir