Menu

Geç Gelen Adalet Adaletsizliktir Kompozisyon

Adalet Kompozisyon, Geç Gelen Adalet Adaletsizliktir Kompozisyon Kısa

Adaletin suçluların gerekli cezaları alması ve toplumun vicdanının rahat etmesi için kurulan yapılardır. Adaletin işlenmesinde hakim, savcı, avukat gibi karar veren mevkiler bulunmaktadır. Zamanında gelen adalet ile birlikte insanların cezanın yerini bulduğunu düşünür, birde zamanında gelmeyen adalet var vicdanları sızlatanlar.

Suçluların yakalanması için süreler bazen çok uzayabiliyor bazen davalar zaman aşımından dahi düşmektedir. Suçlu oldukları halde yakalanmayan yakalansa dahi az bir ceza alınması vicdanları darmadağın ediyor. Üzerinden onlarca yıl geçtikten sonra suçlu yakalanıp belki hiç ceza almadan elini kolunu sallayarak tekrar dolaşmasına imkan tanınıyor. Adalet bekleyen kişilerin bu zaman içersinde vicdan azabı çekerek yaşamlarına devam etmesine sebep olunuyor.

Toplum içersinde adaletin hızlı olması güveninde artmasını sağlar. İnsanlar adalet konusunda yeterli güvene sahip olmadıklarından dolayı bazen kendi cezalarını kendileri kesmeye çalışıyor. Adaletin hızlı olup zamanında verilecek kararla toplumun vicdanını rahat ettirdiği gibi güvende kazanması sağlanabilir. Geç gelen adalet hiçbir zaman yerinde bir adalet değildir.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.