Menu

Geçmişten Günümüze İnsanlar Ev Olarak Nelerden Yararlandılar

Geçmişte İnsanlar Nerede Yaşarlardı, Geçmişten Günümüze İnsanların Evleri

İnsanlar geçmişte doğa olaylarından, vahşi hayvanlardan ve diğer insanlardan korunmak istediklerinden dolayı devamlı güvenli barınaklar aramışlardır. Barınmak için bir çok yöntem ve yer bulup denemişlerdir zamanla bunlar gelişerek daha modern bir hal aldı.

İlk olarak insanlar barınmak için ağaç kovuklarında yaşamaya çalışmışlardı yeterli gelmediğinden dolayı daha büyük bir alan ararlar. Sonra mağaraları keşfederler vahşi hayvanlar doğa felaketlerinden büyük ölçüde korunurlar. Yeterli olmayıp mağaranın ağzı açık olduğundan dolayı ve yeterli insan sayısı kadar bulunmadığından dolayı daha alternatif yöntemler düşünmüşlerdir.

Son olarak günümüzün modern evlerine benzer yerler bulmuşlardır. İlk olarak çadır halinde üstü yanları ağaçlarla kapalı taşlarla örtülü yerler yaptılar. Etrafını yapraklarla kapatarak soğuğun içeri gelmesi önlenmiştir. Zamanla bunlar gelişerek bez örtüler sayesinde çadır sistemine geçerler. Onu takiben odundan yapılan evlerin inşasına başlarlar. Yangına ve rüzgara yeterince dayanıklı olmadığından dolayı beton ile birleştirirler. Günümüze kadar evler gelişerek beton halini almıştır.

 

eski evler

eski evler

eski evler

eski evler

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir