Menu

Göçlerin Nedenleri ve Sonuçları Nelerdir

İnsanların bir noktadan başka bir yere belirli sebepler ile gitmeleri göçlerin oluşumu sağlar. Topluluklar olarak hareket edilir veya aile şeklinde göçlerde görülür. Günümüzde göçlerin oluşumu köylerden kentsel yaşamsal alanlara doğru olmaktadır. Tarımcılık ve hayvancılık ile geçinen köylüler zaman içersinde sahip oldukları malların değerleri azalması yeni yerleşim alanları bulma ihtiyacı doğurmuştur.

İnsanlar yoğun şekilde göç yapmaktadır sahip olduklarının karşılıklarını yeterine alamadıkları gibi beklentileri de karşılanmıyor. Kentsel alanların nüfusu hızlı bir şekilde artış gösteriyor. Teknoloji kırsal alanların gelişimini olumsuz etkilediği gibi kazançların büyük bir kısmı yaptıkları masraflara gitmektedir.

Emekli olarak rahat bir yaşam sürdürmek istemişlerdir büyük şehirlerden göç edilir. Belirli bir zamandan sonra insanlar buralardan devamlı uzaklaşarak tarım alanında zayıflama ve hayvancılıkta sıkıntılar ortaya çıkmaktadır. En çok deniz kıyılarına ve büyük kentsel alanlara doğru göç gerçekleşir. Bunlar başta İzmir, Ankara, İstanbul olmaktadır.

göçler

göçler

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.