Göğüs Kafesi Ağrısı Nedenleri

Göğüs kafesinde baskı ve ağrı hissediyorsanız altında yatan ciddi bir hastalık olabileceğini bilmelisiniz. Göğüs kafesinde ağrı tüm göğüs bölgesini etkileyeceğinden dolayı görmezlikten gelmeyiniz. Göğüs kısmı kaburgalarınızdan göbek deliğinizden üst kısmında oluşan yerdir. Ağrılar keskin ve sızı şeklinde olur. Yaralanma veya fazla basınç sonucunda ağrılar gözlemlenebilir.

Göğüs kafesindeki ağrıların hissedilmesi çeşitli sebeplere bağlı olabilir. Kas çekilmesinden, kaburga kırıkları, zedelenme, çatlaklıklar olabilir. Nedenleri oldukça çok olduğundan dolayı çözülmesi gereklidir. Göğüs kafesi ağrısının sebepleri kendiliğinden giderek şiddetlenen ağrılardan dolayı olabilir. Sebebinin bulunması için tıbbi olarak kontrollerden geçilmesi gereklidir. Herhangi bir açıklama olmadan bırakılan göğüs ağrıları ilerleyen zamanlarda sorun yaratabilir. Elle ve gerektiğinde röntgenle yapılan incelemeler sonucunda ağrıya sebep olan etken bulunarak tedavisi uygulanır.

Göğüs kafesindeki ağrıların sıkça görülme sebepleri;
Kaburga kırılmaları,
Göğüs yaralanmaları,
Kemik hastalıkları,
Kemik ağrısı,
Kas spazmları,
Enflamasyonlu kaburga kırığı,
Akciğer enflamasyonlu tabaka.

Ağrıların görülme derecesi ve şiddetine bağlı olarak neden olan etmenlerin etkisinin büyüdüğüne işaret eder. Hafif bir ağrı oluyorsa endişelenmemek gereklidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here