Menu

Google İle İlgili Deneme Yazısı

Google üniversite’de bir proje olarak sunuldu, amaç olarak insanlara nasıl daha faydalı olunurdu. Oldukça yaratıcı bir fikir olup insanların hayatını değiştirdi. Dünya üzerindeki tüm bilgileri internet kullanılarak sunulmaya başlanmıştı. İnsanlar araştırma yaparak istedikleri bilgiye google üzerinden sorgulama yaparak öğrenilir olmuştur. Milyar dolarlık projeler geliştirilerek insanlara detaylı bilgileri sunmaya devam ediyor.

Hizmet vererek insanlara bilgiyi ulaştırırken aynı zamanda bünyesinde olanlara para kazandırmaya devam etmektedir. Kendi hesabı üzerinden kullandığı adsense hesapları vererek insanların internet reklamcılığı kullanmasına tavsiye etmiştir. İnsanların evlerini geçindirip mal mülk sahibi olmalarını dahi sağladı. Dünya üzerinde neredeyse yüz binlerce kişi çalışanı olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar dolaylı yoldan bilgi sunarak Google’nin verdiği paraları almasıdır.

Google bugün güncelleme adı altında panda ve penguen gibi geliştirdiği akıl almaz algoritmalar ile kendisini koruyor. İnsanların çıkarcılık davranarak yanlış bilgi sunmasına karşılık geliştirilen korumalar bunları eleyerek doğru bilgiyi iletmeye başlamıştır. Doğru bilgi insanların gelişiminde önemlidir. Bugün teknolojinin devi haline gelen google insanlara her bakımdan yardımcı olmaktadır. 7’den 70’e kadar her insanın bilgi kaynağı olarak görülüp inanılmaz veri merkezleri sayesinde tüm dünyaya hizmet vermektedir.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.