Google Play Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir

Android mağazası olan Google Play Store’ da yapılan tüm arama geçmişleri Google tarafından kaydedilmektedir. Daha sonraki aramalarınızda da kolaylık sağlayan arama geçmişinin temizlenmesi için Google sizlere imkan vermektedir.

Google Play Store’ da herkese göre bir şeyler vardır. Google Play Store içerisinde binbir çeşit uygulamayı indirip kullanabiliyor ve uygulamalar hakkındaki görüşlerinizi de belirtebiliyorsunuz. Kısacası Google Play Store karşımıza hayatımızı kolaylaştıracak bir uygulama olarak geliyor. Çağımızın en kullanılır ve en güvenilir teknolojisi ellerden düşmeyen akıllı cihazların içerisinde. İşletim sistemi android olan tüm cihazların tek mağazası.

Google Play arama geçmişi nasıl temizlenir sizlere adım adım anlatacağız. İlk olarak akıllı cihazınızdan Google Play Store mağazasına giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra menü tuşuna basarak “ayarlar” bölümüne girin. Bu bölümde göreceğiniz “arama geçmişini temizle” seçeneğini seçerseniz bu güne kadar olan tüm arama kayıtları silinmiş olur. Google Play Store arama geçmişinin silinip silinmediğini görmek için ana ekrana dönerek kontrol edebilirsiniz. Tüm geçmişin silindiğini görebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here