Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

Göz altı morlukları sorun olmaktan çıkıyor. Doğal yöntemler sayesinde uzun zamandır sizi rahatsız eden görünüşünüzü bozan göz altı morluklarından tamamen kurtulmuş olacaksınız. Güzellik ve bakım önerileri ile kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Bitkiler sayesinde sağlığınıza kavuşarak lekelerden kurtulmuş olacaksınız.

Göz altı morlukları sağlık sorunu değil ama görünüş olarak estetikliğinizi bozuyor. Kadınlarda daha çok görülen kişilerde yorgunluk, sıhhatsiz ve yaşlılık olarak görülüyor. Çok sebebi olup stresli bir hayatınız varsa kendinize dikkat etmelisiniz. Genç yaşta etkileri fazla gözükmese dahi daha sonraki aşamalarda yavaş yavaş belirmeye başlayabilir.

Sabahları göz çevrenize dairesel olarak 5 dakikalık masaj yapmanız size iyi gelecektir. Soğuk süte pamuk batırarak, parmak uçlarınızla hafiften morlukların altında 15 dakika kadar bekletin. Yüzünüzü ılık suyla yıkamanız göz altı morluklarının kaybolmasında etkili olacaktır. Görüntünüz daha estetik olup kendinizi bir iki hafta içinde toparlayabilirsiniz.

Güneşe çıkmadan önce göz altınızı korumak için büyük gözlüklerden kullanabilirsiniz. Güneşten gelen ultraviyole ışınları gözünüze zarar vermemiş olur.

Beslenmenizi düzenli ve sağlıklı şekilde yapmak iyi gelecektir. Tuzlu atıştırmalıklardan dolayı vücudunuz su tutacağından dolayı göz altınızda suyun birikerek cildinizde morluklar görülmesine sebep olur.

Uyku düzeninizi korumalı ve belirli saatlerde kendinizi dinlendirmelisiniz. Vücudunuzun dengede olması için aynı saatte yatarak aynı saatte uyanmaya çalışınız. Uyuyacağınız ortam karanlık, gürültüsüz ve çok sıcak olmamasına dikkat ediniz.

Bilgisayar veya televizyon başında geçirdiğiniz zamanı azaltınız. Gözleriniz yorulduğu gibi gözaltında sıvı birikimine sebep olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here