Menu

Göz Şişkinliğine Ne İyi Gelir

Göz Şişkinliği Neden Olur, Göz Şişkinliğine İyi Gelenler

Yaz aylarının gelmesi ile havalar ısındı nem oranı arttığından dolayı gündüz vakitlerinde uyanınca gözlerimizde bir şişkinlik hissederiz. Hepimizi rahatsız eden durumlardan birisi olup Ramazan ayındayken haylice zorlamış olacak. Havaların sıcaklığı nefes almamızı zorlaştırmakta. Göz şişkinliğinin belli başlı sebeplerden dolayı olabilir.

Göz Şişkinliği Neden Olur?
Polen ve toz gibi sebepler odanızda olmasından dolayı vücudunuzun herhangi bir alerjik etkisi varsa ona rağmen şişmeler olabilir. Tuz tüketimi, susuz kalmak, alkol kullanımı, çalışma ve düzensiz uyku gözlerimizde şişkinlik oluşturur.

Göz Şişkinliğine Ne İyi Gelir?
Hepimiz şişkinliklere şikayetçi olmaktayız. Buna çözüm belli başlı bir şekilde gösterilmektedir.

Soğuk Su ve Buz Kompleksi: Gözlerimizin çevresindeki damarların hareketlenmesi için soğukluk uygulanarak rahatlaması sağlanır. Şişkinliklere iyi geldiği gibi göz rahatlığı sağlanır.

Beslenme ve Uyku Düzeni: Günlük olarak beslenmemize dikkat etmeliyiz aşırı tuz tüketiminden neden olabilir. Bol miktarda su içerek kendimizi vücudumuz ısısını düzenli bir şekilde koruyabilir. Uykumuz düzenli olarak mümkünse geceleri uyumalıyız.

Patates Dilimleri: Şişkin gözlerimizin eski haline gelip rahatlaması için patates dilimlerinden şifa arıyoruz. Dilimlediğimiz patatesleri gözümüze koyarak 15 dakika sonra rahatladığını hissedebiliriz.

göz şişkinliği

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir