Gülün İnanılmaz Faydaları

Binlerce yıllık tarihi olan gül, insanlar tarafından güzellik için kullanılmıştır. Gençleşmek ve yaşlılığı önlemek gülden gelen inanılmaz faydalar ile olmaktadır. Eski zamanlardan gelen gül suyu kullanımı koruyucu etki ve sağlık getirmektedir. Saraylarda ve has bahçelerde güller dolu olurdu, sultanlar temizlenirken sularına bol miktarda su serperdi. Günümüzde kozmetik ürünlerinde, kremlerde ve çeşitli parfümlerde gül suyu kullanılır.

Gül suyu ile gelen şifalar
Cilt lekelerinin oluşumunu önler, cildinizi temizlemek için kullandığınız gül suyu hücrelerin açılmasını sağlar. Ciltteki nem oranını belli bir düzeyde tutarak hastalanmanızın önüne geçmektedir.

Makyaj temizleyici için kullanılabilir, doğal olduğu kadar yüz temizliğinizi yapmanıza olanak sağlıyor. Kullandığınız kozmetik ürünlerini temizler, cildinize zarar vermeden sağlığınıza ulaşmanızı sağlamaktadır.

Gül suyu ve bitkisel yağın karışımı ile cilt losyonu elde edebilirsiniz. Duştan sonra kullanabileceğiniz güzelleştirici ve etkili cilt losyonu kullanabilirsiniz.

Saçlarınızın bakımını yapabilirsiniz. Saç derisini koruduğu gibi masaj yapmanızı sağlar. Deniz veya banyo sonrası saçlarınızın bakımını yapar.

Gül suyu ile beraber bepanten karışımı ile cilt kremi yapabilirsiniz. Cildinizi yenilediği gibi koruyucu etki sağlar.

Gül suyu hafızayı geliştirici etkisi vardır, odanızda açık gülsuyu rahat bir uyku çekmenizi sağlar. Nefes alış verişinizi rahatlattığı gibi uykudan sağlıklı şekilde faydalanmanızı sağlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here