Menu

Güneş Kremi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Güneş Kremi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz, Güneş Kremi Nasıl Seçilir

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte herkes tatili de fırsat bilerek deniz sefasına gidiyorlar. Güneşin zararlı etkileri geçtiğimiz yıla göre daha fazla arttığından dolayı mutlaka güneş kremi bulundurmalısınız. Deniz sefası yapalım derken ciddi yanıklara ve deri kanserine sebep olmasını önlemiş olursunuz. Güneş kremi nasıl seçilir hangisini kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız o zaman size danışmanlık yapabiliriz.

Güneş kremleri UVA ve UVB ışınlarına karşı dayanıklı olmalı. Derinizin altına temas eden UVA ışınları çeşitli hastalıklara sebep olabilir. Bu koruyucular bulunmayan kremleri almanız durumunda cilt kanserine davetiye çıkarmış olursunuz.

Güneşe karşı etkisi yüksek olan kremleri tercih ediniz 20 faktörlük krem dahi sizi güneşten koruyacaktır.

Koruyucu etkisi yüksek olmalı 20 faktörlük krem %80-90 civarında koruma sağlar. Krem güneşlenmede etkisi 2-3 saatte kaybedeceğinden dolayı tekrar sürülmesi gerekmektedir.

Deniz ve havuza girilmesi durumunda krem akıp gideceğinden dolayı tekrar krem sürerek güneşlenmenize devam edebilirsiniz.

Açık tenliler mutlaka kullanmalı aksi takdirde ciddi deri hastalıkları ile karşı karşıya kalabilirler. Şapka ve kollu tişört giymeniz sizin faydanıza olacaktır.

güneş kremi

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir