Menu

Güneş Yanıklarına Ne Sürülür

Güneş Yanıkları Nasıl Geçer, Güneş Yanıklarına Ne Sürmeliyiz

Yazın denize girmeniz ile birlikte oluşacak güneş yanıkları oldukça acı verici olabiliyor. Güneşlenmeyi aşırıya kaçırıp aynı zamanda güneş kremleri sürmemek haylice zor durumda bırakabilir. Eskiden acıları dindirmek için yoğurt kullanılırdı sırtımıza baştan sona kadar sürülür iyi geldiği bilinirdi. Böyle durumların yaşanmaması için mutlaka hassas tenlere sahipsek eğer yüksek faktörde kremler almalıyız.

Yanıkların olduğu yerlere yoğurt sürünüz nemli tuttuğu gibi tenin yoğurt sayesine tekrar yumuşaması sağlanır. Poşet çayları içtikten sonra soğumasını bekleyin. Pansuman yapar gibi vücudunuzun belirli bölgelerinde bu şekilde değdirin üstünde bırakabilirsiniz. Yanık bölgeniz aşırı derece acı veriyorsa ve ağrı yapıyorsa o zamana doktorunuza gidin size vereceği yanık kremi ile birlikte ağrı kesici sayesinde kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Yaz aylarında özellikle tatile gidenlerin bu hususlara dikkat edip abartıya kaçmamaları gerektiklerini bilmeliler. Aksi takdirde aşırı güneşlenme acıların yanı sıra deri kanserine dahip sebep olabiliyor. Güneşten gelen ultraviole ışınlarının etkisinde kalmanız zararlıdır.

güneş yanıkları

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir