Menu

Güven Vermek İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz

Güven Duygusu Nasıl Kazanılır, Güven Oluşturabilmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güven duygusu canlı varlıkların tümü için önem taşımaktadır. İnsanlar birbirlerine güvenmeleri konusunda duydukları endişelerden dolayı herkesi kendilerine yaklaştırmazlar. Güven alınabilmesi için karşınızdaki kişi ile ortak noktalarınız olup birlikte bir şeyleri paylaşmanız gerekebilir. Yaşamınız boyunca kendinize güvenebileceğiz kişileri aramakta olacaksınız. Güven sağlandığı takdirde insanlar ile ilişkileriniz düzene girer yapacağınız işlerde veya bazı konularda sizi referans olarak gösterirler.

Güveni kazanmak için sözlerinize dikkat ederek doğruları belirtmelisiniz, bir konu hakkında söz verdiğiniz zaman eksiksiz olarak yerine getirilmesi gereklidir. Yapacağınız işleri her zaman en iyisini yaparak karşınızdaki kişiyi memnun etmeniz gereklidir. Sizlere işlerini teslim ederek başka bir yere gidebilecek kadar güvenilir hisseder. Güvenilir bir insan olduysanız o zaman toplum üzerinde saygı görüp sözlerinize önem verilerek bu doğrultuda hareket edilir.

Güven duygusu kazanıldığı takdirde sizlere canlarını dahi teslim edebilecekleri duruma gelir. Hiç düşünmeden bunu yaparlar bir çocuğun yüksek bir yerden babasının kollarına atlaması gibi olur.

güven

güven

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir