Hamileler Yaz Aylarında Nelere Dikkat Etmeli

Havaların ısınması ile birlikte yaz aylarında hamileler sıcaklıktan çok daha fazla etkileniyor. Yaz aylarında olunması ile beraber anne adayları sağlıklarına çok daha dikkat etmeleri gerekecektir. Sağlıklı bir yaşam ve doğru bir doğum için dikkate alabilecekleri çeşitli öneriler olmaktadır.

Beslenme, hareket ve giyim gibi getirilere dikkatli olunmalıdır. Tatilde olan anneler seyahatlerinde de dikkatli olmalıdır.

Beslenme olarak sıvı alımı günlük 2,5-3 litre su olarak almalıdır. Geri kalan ihtiyacını sıvı gıdalar ile tüketmesi gerekmektedir. Unutulmaması gereken gazlı ve katkılı içecekler sağlıklarını etkileyeceklerinden dolayı uzak durmalılardır. Meyve ve sebze tüketimini arttırarak yağlı kızartmalı yiyecekler sağlıklarını etkileyeceklerinden dolayı dikkatli olunmalıdır. Aşırı şekerli ve tuzlu yiyeceklerden mümkün mertebe uzak durmalılardır. Beslenmelerini karşılarken sıkça ve küçük olarak olmalıdır. Besin zehirlenmelerine dikkat ederek kendi ve bebeğinin sağlığına dikkat etmelidir.

Giyim bakımından anne adayları terlemelerini önleyecek türden elbiseler giymeli. Terleme vücudun savunması ve sağlığını sağladığından dolayı önerebileceğimiz ince, bol ve pamuklu kıyafetler tercih edilebilir. Güneşten korunmak için gözlük, şapka, güneş koruyucusu gibi aksesuarlar kullanılabilir.

Hareket ve egzersiz olarak yaz aylarında yüzme ve yürüyüş yaparak beden sağlıklarını koruyarak güneşten etkilenmekten korunmuş olacaklardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here