Menu

Hamilelikte Oruç Tutulur mu

Gebe İken Oruç Tutulur mu, Hamilelikte Döneminde Oruç Tutulur mu uzmanlar ve dinimizce hamile olan kadınların oruç tutmaması gerektiği gösterilmiştir. Bebek sağlığı önemli olup onun sağlığından mahrum bırakamazsınız.

Hamilelik döneminde olan anneler için ramazan ayıda yaklaşmaktadır. Bebek sağlığının korunması gerektiğinden dolayı yediğimiz içtiklerimize dikkat etmeliyiz. Oruç tutan anneler susuz ve aç kalacaklarından dolayı bebek sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir. Uzmanlar tarafından annelerin ramazan ayında oruç tutmaları önerilmez.

Anne adayları susuzluk yaşarken bebeğin erken doğumuna sebep olabilirler. Hamile kadınlar iki can taşıdıklarından dolayı kan glukozu daha kolay düşecektir. Oruç dönemi boyunca aç kalmak kan şekerlerini düşmesine bebeğin sağlığının etkilemesine neden olacaktır. Hamilelik döneminde görülecek durumlar ise erken doğum, gelişme geriliği, kanama, diyabet ve problemlerle birlikte oruç tutan annelere gelmektedir. Loğusalık döneminde annelerin oruç tutmamaları gerekmektedir. Sütünde azalma olacağından dolayı anne adayları bebeklerini yeterince besleyemezler.

dua

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir