Menu

Hangi Takımın Kaç Kupası Var

En Çok Kupası Olan Türk Takımı, Takımların Kaç Kupası Var

Türklerin futbol sevgisi ile Türk takımları dünya çapında tanınmış bilindik takımlardan olmuştur. Dünya şampiyonları ile yaptığı maçlarda galibiyet, beraberlik gibi önemli yerlere gelmiştir. Futbol dünyasında çeşitli değerli simalar yetiştirerek asla unutturmamıştır. Türkiye ve Avrupa kupalarına baktığımız zaman takımların en başında sarı kırmızılı aslanlar geliyor bir zamanlar Avrupa fatihi olarak da tanınan Galatasaray’dır.

Listenin başında dört büyükleri görmekteyiz. 3 takım İstanbul ilinde kurulmuş olup amansız derbilere ev sahipliği yapmıştır. Aralarında Trabzonspor ise Anadolu takımı olup başarısını göstermiştir. Milyonlarca taraftarları oldukları gibi maçlarda stadyumlar ağzına kadar dolarak takımlarına en derin duygularla desteklerini vermektedir.

Galatasaray, Fenerbahçe gibi dev futbol takımları Avrupa üzerinden bir çok yabancı futbolcuyu renklerine katmıştır. Milyar dolarlık değeri olan takımların başında Galatasaray, Fenerbahçe gelirken Beşiktaş daha çok Türk futbolcularına önem vermektedir.

Galatasaray 65
Fenerbahçe 56
Beşiktaş 49
Trabzonspor 26
Ankaragücü 5
Eskişehirspor 5
Bursaspor 4
Göztepe 3
Altay 2
Gençlerbirliği 2
Kocaelispor 2
Boluspor 2
Sakaryaspor 1
Adalet 1
İzmir Denisgücü 1
Mersin İdman Yurdu 1
Kayserispor 1

galatasaray

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir