Havuç Suyunun Faydaları

Havuç mineral ve vitamin bakımından oldukça zengindir. Faydaları oldukça geniş olarak tüketilmesi kişilerin sağlıklı gelişmesini sağlar. Havuç en fazla göz sağlığımıza fayda sağlıyor. Gözümüzün tabakalar olduğu gibi göz bebeğine kadar her noktasına fayda sağlar.

Havucu ısırarak ve salatalara doğramak dışında suyunu sıkarak içmenin faydaları bilinmesi gerekir. Bol miktarda vitamin, potasyum içermesi günlük olarak ihtiyaçlarımızın büyük bir kısmını karşılayacaktır.

Kolesterolü düşürür: Havuç suyunda bulunan bol miktarda potasyum sayesinde kolesterolünüzün çıkmasını engelleyerek düşmesini sağlayacaktır. Karaciğerinizdeki yağların erimesini sağlayarak kolesterolünüzün artmasına sebep olan etkenleri ortadan kaldırır.

Kanın pıtılaşmasına etki eder: Küçük bir kesik olsa dahi kanımızdaki pıhtılaşma özelliği sayesinde kan kuruyarak akımını durdurur.

Kanser önleyici: Havuç suyunda bulunan antioksidanlar ve karotenoidlerin kanser oluşumunu engelleyerek koruyucu görev üstlenir.

Cildi yeniler: Potasyum cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayarak parlak ve sağlıklı olmasını da sağlar. Havuç suyu tüketimi ciltte oluşan lekele ve aknelerden korunmasını sağlar.

Bağışıklık sistemini destekler: A vitamini bakımından zengin olması kalp hastalıklarını önler. Bağışıklık sistemini geliştirdiği gibi düzene girmesine yardımcı olur.

Göze iyi gelir: Havuç suyunun tüketilmesi göz sağlığı için birebir olmaktadır. Göz hastalıklarının oluşmasını önlediği gibi sağlıklı görmemize yardımcı olur. içinde beta-karoten bulundurmasından dolayı geceleri dahi çok net şekilde görülmesi sağlanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here