Hidroterapi Nedir?

Hastalıkların tedavisinde uygulanan yöntemlerinden birisi şifalı sulardır. Hidroterapi olarak bilinen şifalı su terapisi, kan dolaşımını, metabolizma ve ağrıları azaltan etkileri vardır. Sıcak su sayesinde vücuttaki kan dolaşımı hızlanarak sağlığına kavuşur. Kas tutulmalarını engellediği gibi ağrılara birebir gelmektedir. Fizik tedavinin başlı başında şifa verici olduğu gibi koruyucu etkiye sahiptir.

Girdaplı su, jakuzi ve sıcak su havuzları
Vücuda püskürtmeli şekilde uygulanan yöntemlerdendir. Havuzlarda sakatlanan, yaralanan, rahatsız olan kişiler için uygulanır. Kas ağrılarının hafifletilmesine yönelik uygulanır. Ağrıları dindirdiği gibi vücudun canlanmasını sağlamaktadır.

Banyolar
Ilık su seviyesinde olan banyoları kapsamaktadır. Banyolar rahatlattığı gibi insanların etkilenmesini önlemektedir. Ilık ve stresi azalttığı gibi kan dolaşımını korur. Vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayarak koruyucu etki sağlar.

Duş
Dolaşım sistemini destekleyerek dışarıdan gelen etkilere yönelik koruma sağlar. Ağrıların hafiflemesi, geçmesi için kullanılan yöntemlerdendir.

Nem kompresi
Soğuk ve kompres yaralanmalarına yönelik ağrıları, şişlik ve iltihaplanmalara yönelik azalma sağlanması için uygulanır. Ateşi düşürmek, baş ağrısı, hafifletmek, sıcak ve ılık kompresler sayesinde kas ağrılarından kurtulabilirsiniz.

Buhar tedavisi ve sauna
Buhar odaları, saunalar toksinlerin atılmasını ve gözeneklerin açılmasını sağlayıcı etkileri bulunur. Buhar banyosu sayesinde kişi temizlenir ve yenilenmiş gibi hisseder.

İç hidroterapi
Bağırsakların temizlenmesi için iğne ve sıvı uygulaması sayesinde yapılır. Vücut temiz su ile yıkanarak temizlenir. Dış etkilere karşı koruma sağlar. Mikroplardan arındırdığı gibi temizliğini yağmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here