Menu

Hiperaktif Çocukların Olumlu Özellikleri

Hiperaktif Çocukların Özellikleri, Hiperaktif Çocuklar Hakkında Bilgi vererek yaşamlarından kısa alıntılar gerçekleştirdik. Geniş bir dünyaları oldukları gibi farklılıklarını ortaya koyabiliyorlar.

Hiperaktif çocukların olumsuz yönleri devamlı olarak gösterilmektedir. Ekranlara baktığımız zaman çocukların olumlu yönlerini dahi görebiliyoruz. Çocuğunuz hareketli ve kontrolsüz davranışları gözünüze çarpıyorsa eğer o zaman hiperaktif olabilir. Şikayet ettiğiniz kadar onların olumlu yönleri daha üste çıktığını hep birlikte farkına varabilirsiniz.

Bir grup içersindeki çocukların içinde hiperaktif bir çocuğun olması liderlik sıfatını taşıdığını göstermektedir. Çözüm yollarını diğerlerinden daha önce bularak yön gösterirler.

Yaratıcı zekaları ile birlikte her şeyi detayına kadar öğrenmek istemektedirler. Aldığınız oyuncağı keşfettikten sonra bir müddet sonra sizden yeni bir oyuncak isteyecektir. Evin her yerini kurcalayacaklar meraklarını gidermek için her şeyi eline alabilirler.

Duygusal yapıya sahiptirler ufak sorunlarda gözleri dolmaktadır. Çevrede yaşanan sorunlara karşı duyarsız değillerdir ve dünyanın çok güzel bir yer olmasını isterler. İstemeden olsa dahi diğerlerine göre daha şefkatli yaklaşırlar.

Farklılıklarını ortaya koyarlar. Başkalarının yaptıkları onlara saçma gelip taklitlerden devamlı olarak kaçınırlar. Kendi bildiklerini kanıtladıktan sonra devamlı olarak doğru kabul ederler.

Hayal güçleri geniştir her şeyi düşünebilirler hayalini kurarlar. Gözlerini kapattıklarında nasıl bir dünya içersinde olduklarını kimse bilmez.

hiperaktif

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir