Menu

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır

Son derece sağlıklı olan hurma artık diyet programlarına girdi. Son günlerin öne çıkan diyetlerinden biri olmuştur. İçinde yoğun miktarda lif özlerinin bulunması zayıflamaya ve hastalıkların önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır. Potasyum minerali ve demir mineraliyle birlikte insan sağlığına büyük katkılarda bulunmaktadır. Günlük 3-4 adet hurma tüketimi sayesinde insanlar sağlıklarına ulaşarak yaşamlarını sürdürebilmektedir. Tokluk hissi yaratarak metabolizmanın sağlıklı çalışmasına yardımcı olur. Hurma diyetinde 1 haftada 5 kilo veren insanların olması zayıflama konusunda metabolizmanın çalışmasını gösterir. Yağsız yoğurt eşliğinde tüketilen hurma vücutta yağ yakımını sağlamaktadır. Günlük tüketilmesi gereken hurma miktarı 21’i geçmeyecek şekilde yağsız yoğurt ile tüketilmelidir. Kilo verirken vücudun kas düzeyinin de korunması gerektiğini gösterir. Hurma vücutta tokluk hissi yaratarak açlık hissini yatıştırıp kişinin zayıflamasında en büyük yardımcısı olur.

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır?

1 haftalık diyet programıdır. Diyet az veya fazla yapılmamalı doğru şekilde 1 hafta eksiksiz yapılmalıdır. Diyeti daha uzun sürdürmek vücuda zarar verebilir. Programın dışına çıkmadan söylendiği şekilde yapılması haftanın sonunda 3-5 kilo vermenize yardımcı olacaktır. Kilo kaybına ulaşmanız ile zayıflamanız mümkün olur.

Sabah: 7 adet hurma ve 1 kase yağsız yoğurt

Öğlen: 7 adet hurma ve 1 kase yağsız yoğurt

Akşam: 7 adet hurma ve 1 kase yağsız yoğurt

Basit bir uygulama olduğu gibi kişinin zayıflamasına yardımcı olmaktadır. Kolayca kilo vermenizi sağladığı gibi istenilen kiloya ulaşmanıza yardımcı olur. Diyeti bırakarak beslenme şeklinize geçtiğinizde uzmanlar tarafından günlük 1-2 adet hurma tüketimi öneriliyor.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.