Menu

İcat Teknoloji Mektup Makine İnsanlık İle İlgili Hikaye

İcat Teknoloji Mektup Makine İnsanlar İle İlgili Hikayeler

Tarih boyunca insanlar çalışmalarını gerçekleştirip binlerce icatta bulunmuştur. Faydalı olanlar ise kullanılmaya devam edip günümüze kadar yaşatıldı. Bunlar tarihe göre değişiklik göstermiştir. Teknoloji ile birlikte harikalar ortaya çıkması sağlandı.

Zeynep, hayatı boyunca tarihe ilgisi olup icatların günümüze nasıl gelerek teknoloji ile birlikte gelişimini merak etmiştir. Yaşadığımız dünyanın gittikçe makineleştiğini görmesi ile ne zaman hayatımıza girdiğini hangi buluşun buna sebep olduğunu bilmek istedi. İnsanlığın binlerce yıllık hayatı boyunca yükselmesine imkan sağlandı. Bunlar makineleşme teknolojinin hızlı şekilde ilerlemesi gibi olmuştur.

Araştırmalarında her zaman kullanılan makinelerin insanların yerini tutmadığını bilirdi. Onlar kadar başarılı olmasa dahi yinede el emeği ile yapılanların değeri çok daha fazla olmaktadır. İnsanlığın gelişmesinde en büyük imkan Thomas Edison ile ampul bulunmuştur. Elektrik hayatımıza dahil olması sayesinde teknolojide büyük gelişmeler görüldü. İcatlar sağlandı ama Zeynep bunların hepsinin sonucunu ona bağlıyordu.

elektrik

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.