Menu

İçinde Bayram Mağaza Bayramlaşma Bayram Yeri Kelimelerinin Geçtiği Bir Olay

Bayram, Mağaza, Bayramlaşma İle İlgili Hikaye, Bayramlaşma İle İlgili Kısa Olay

Bayram öncesi hazırlık ve bayram alışverişinden sonra bayramlaşmanı önemini gösteren yazılardan bir tanesini sizler için kurguladık. Hikayede sizler için karakterlerden birisi Mine karakteri olup bu dönemler içersinde yaşadıkları olayları anlatacağız.

İstanbul’un kenar mahallerinden birinde yaşayan Mine, geçim sıkıntılarından dolayı bayram zamanlarında sadece yeni elbiseler alabiliyordu. Onun için güzel günlerden birisi olup büyükleri ile zaman geçirirdi. Onu heyecanlandıran konulardan birisi bayram öncesi annesiyle birlikte gittiği alışveriş olmuştur. Mine mağazaları dolaşarak kendisine en yakışacak olan elbiseyi arardı.

Babası emekli olduğundan dolayı kızına devamlı olarak elbise alamazdı buda onun için çok üzüntülü bir zaman olmaktaydı. Annesine elindeki son parayı vererek kızımıza güzel elbiseler almasını söyler. Alışveriş sırasında mine istediği elbiseyi bulur kırmızı pabuçlarıyla birlikte satın alırlar. Fiyat konusunda anlaşılır mutlu şekilde eve dönerler.

Bayram zamanı geldiğinde Mine mutluluktan yerinde duramaz yeni elbiselerini giyer ve ailece ilk evde bayramlaşırlar sonra dedelerine giderler. Ramazan bayramını çok mutlu bir şekilde geçirerek artık yeni elbiselerine kavuşmuştu.

kırmızı pabuçlar

kırmızı pabuçlar

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir