Menu

İçme Suyunun Özellikleri

İçme Suyunun Özelliği, Musluk Suyunun Özellikleri, Suyun Özellikleri

Günlük hayatımızda genelde içme suyu ihtiyacımızı evde olan musluklardan karşılamaktayız. İçme suyumuz ana şebeke hattına bağlı olduğu için direk olarak barajlardan bize gelmektedir. Yani kullandığımız bütün su aynı yere bağlı olmaktadır. Suyun ideal PH değeri 7.5 ile 8.5 arasında olmalı.

İçme suyu olması için mutlaka bazı arıtmalardan geçmesi gerekiyor her ne kadar baraj suyu olsa da içinde barındırdığı bakteriler yüzünden salgına neden olabilir.

İçme suyumuz kokusu olmayıp, renksiz ve taze olmalıdır. Tat verici veya koku yapacak maddeler kullanılmamalıdır. Sular kesinlikle bakteri veya mikrop taşımamalı su yolu ile bulaşan bir çok hastalık bulunmaktadır. Bunlar dışında suyun değerleri ölçülerek baryum, nitrat, klorür, radyoaktif, amonyum gibi maddelerin değerleri belirli bir seviyede olması gerekmektedir.

Sağlıklı yaşam için değerleri ölçülmüş doğal kaynak suları olan şişe suları tercih etmenizi öneririz. Günlük su ihtiyacınıza göre maliyeti fazla olmadığı gibi sağlığınızı da koruyacaktır.

içme suyu

içme suyu

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir