Menu

İnsan Haklarının Korunmasında Bireylere Düşen Görevler

İnsan Haklarının Korumasında Bize Düşen Görevler

İnsanlara tanınmış haklar olmasına rağmen bunları korumak için hukuk yetersiz kalabiliyor. Bu konularda insanlara düşen sorumluluklar sayesinde insan hakları bir kez daha gündeme gelerek etkisini gösterir. Toplumsal hareketler ile belirtilebilir. Hak ve hürriyetlerimiz bunlara dahil olup hukuk teminatı adı altında olur. Yasalar tarafından insan hakları koruma altında alınmasına rağmen bize düşen görevlerle bu korumayı gerçekleştirebiliriz.

Haksızlık gördüğümüz zaman olayı anlayıp kişileri dinledikten sonra haklı olan kişiyi diğer kişiye tarif etmeliyiz. Haksız olan kişi güzel bir dille uyarılması gerekli olup nasıl davranacağı konusunda bilgi vermemiz gereklidir. Toplumsal görevlerimizden olup küçük sorunlara bizlere tanınan insan haklarını kullanırsak eğer binlerce dava oluşup yasa kalitesi düşer.

Sorunlarımızı ilk başta kendi aramızda çözme çabasına girmeliyiz. Bunun altından kalkamazsak eğer yasaların tanıdığı hakları kullanarak çözüm üretebilirsiniz. Devamlı bir şekilde yapılacak şikayet insanları olumsuz yönde etkileyecektir.

yasalar

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.