Menu

İnsan Hayatını Güçleştiren Duyguların Olmadığı Bir Dünya Hikaye

İnsanların Hayatını Güçleştiren Duyguların Ve İyiliğin Olmadığı Bir Dünya İle İlgili Kısa Hikaye

Duyguların olmadığı bir dünyada yaşayan iki yakın arkadaş vardı bunlardan birisi Zeynep olurken diğeri ise Erhan olmaktaydı. Yaşamları boyunca dünyanın zalimliğinden yakınarak yaşamın güçlülüğüne her daim değinmişlerdi. Genç oldukları dönemden itibaren her yer karışık ve iç savaşların etkisi devam etmekteydi. Dünyamız hayatımız için önemli değere sahip olmasından dolayı hayat mücadelesi verirlerdi.

Yaşamından birkaç yıl önce yardım ve dayanışma olurdu insanlar birbirlerine sımsıkı bağlı kalırken şuan kopmuş durumdaydı. Kimse bir başkasına yardım etmek istemediği gibi kötü davranırdı. Zeynep bu duruma çok üzülürdü dünya nasıl böyle duygusuz bir hale geldiğini hep merak ederdi. Erhan onun sorusuna şu şekilde cevap verir “dünyayı biz bu hale getirdik kendimizi mal ve mülkün değerine önem vererek gerçekleştirdik” demesi ile birlikte Zeynep daha çok üzülür.

Dünya’da artık iyilik ve güzellikten eser olmaması herkesi endişe altına almıştır. Zamanla birlikte tekrar eski güzelliğine kavuşacaklarını düşünmüşlerdir. Hayatın güzelliğini sağlamak biz insanların elinde olduğunu biliyordu Zeynep ile Erhan.

duygusuz

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir