İos ve Android Arasındaki Farklar Nelerdir?

Dünyada en çok kullanılan iki tane işletim sistemi vardır. Bunlardan biri ios diğeri ise adroid’dir. Akıllara takılan sorulardan biri de İos mi yoksa android mi?

Sizlere bu yazımızda İos android farkı nelerdir anlatacağız. İlk olarak ios işletim sistemini apple, android işletim sistemini google üretmektedir.

İos işletim sistemini Apple üretimi haricindeki hiçbir cihazda göremez ve kullanamazsınız. Android işletim sistemi ise tam tersidir. Üreticiler isterlerse ürettikleri akıllı telefonlarda bu sistemi kurabilirler ve piyasaya sürebilirler.

İos güvenlik ve dışa aktarım konusunda oldukça titiz bir işletim sistemidir. Esnek bir yapıya sahip olmasa da kullanıcılar güvenli olmasından dolayı ios işletim sistemine öncelik verebiliyorlar. Android işletim sisteminde ise sınırlama yoktur. Cihazın tüm ayarlarını istediğiniz gibi esnek bir şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Usb ile bilgisayara giriş yaptığınızda dosya aktarımlarını kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

İos işletim sisteminin kullanımı basit, kolay ve kafa karıştırmayan bir yapıya sahiptir. Android işletim sistemini ise araştırmayı ve uğraşmayı seviyorsanız seçebilirsiniz. Bir nevi ios Mercedes, android ise Bmw’dir. Özellikleri hemen hemen aynı diyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here