Menu

İstanbul Ankara Hızlı Tren Açılışı Ne Zaman

İstanbul Ankara Hızlı Tren Açılışı 2014, İstanbul Ankara Hızlı Tren Seferleri Ne Zaman Açılacak 2014

İstanbul ve Ankara arasında yolculuklar hızlı tren ile birlikte kısa sürede tamamlanacak. Hızlı trenin bir noktadan diğer noktaya gidiş süresi 3,5 saat olarak düşerek son hazırlıkları yapılmaktadır. Eskişehir-Ankara hattının tamamlanması ile birlikte İstanbul-Eskişehir seferlerinin de faaliyete geçmesi bekleniliyor. Milyonlarca kişinin beklediği hızlı tren hatlarının açılması ile birlikte ilk günün ücretsiz olması planlanmaktadır. Halkın deneyerek kullanmasını sağlamak amaçlı olması bekleniliyor. Fiyatlarında çok uygun olması otobüs uçak yerine trenlere rağbet olması bekleniliyor.

Hat üzerinde duraklarında tamamlanması sayesinde modern Avrupa ülkelerinde olan hızlı trenler gibi olacak. Hat üzerinde günde yüz binlerce kişinin bir noktadan diğer noktaya gitmesi bekleniliyor. Yoğun ilgi gösterilen hattın açılışına kısa süre kaldı.

5 Temmuz 2014’de hat açılışı yapılarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ında katılacağı törenden canlı olarak yayın yapılacaktır. Hattın yapılması ile birlikte Avrupa ve Asya’yı birbirlerine bağlamış olacaktır. Kurulan sağ sayesinde hızlı trenlerin saatte alacağı hız 250km/sa olacaktır. Hat boyunun uzunluğu ise 523km olması bekleniliyor.

hızlı tren

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir