İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yolları

Bayanların sürekli vücut akımı yapmasına neden olan tüylerden kurtulmak için çeşitli yöntemler denenebilir. Hayatlarının parçası olup adeta haftalık ve aylık olmak üzere vücut bakımlarını yapmaları gerekiyor. Pürüzsüz ve güzel vücutlara sahip olmak için bakım yapmaları şart oluyor. Bayanların istenmeyen tüylere karşı antipati besledikleri aşikar.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için doğal yolların yanı sıra kimyasal içerikli yöntemleri de denemektedirler. Hazır ürünler her ne kadar doğal olarak görülse dahi cildinize zarar verebilir. Kişilerin kimyasal olarak üretilen ürünlerden uzak durarak tüylerine veda edebilirler.

Peeling uygulayın: Zerdeçal tozu, besan unu ve suyunu karıştırarak hamur benzeri malzeme elde edeceksiniz. Tüylenme olan bölgelere ovarak masaj yaparak uygulamanız yeterli olmaktadır. Vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden kurtulmanız mümkün olmaktadır.

Poza taşı: İstenmeyen tüylerin olduğu bölgeye ponza taşı ile birlikte ovaladığınız sürece tüylerin azaldığını ve yok olduğunu göreceksiniz.

Ağda: En çok kullanılan pratik yöntemlerden olmaktadır. Evinizde veya güzellik merkezlerinde ağda sayesinde istenmeyen tüylerden kurtularak arınabilirsiniz. Jilet kullanmaktan çok daha etkili olarak yama hissi yaratmamaktadır. Ağda biraz daha acı verici olmasına rağmen oldukça önemli olmaktadır.

Eflornitin: Reçete ile satılır ve yüzdeki tüylerin çıkmasını önleyici etkisi bulunmaktadır. yüz tüylerinin büyümesini yavaşlatıcı etkisi vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here