Menu

Kadına Şiddet İle İlgili Kompozisyon

Kadına Şiddet Kompozisyon, Kadına Şiddet İle İlgili Bilgilendirici Yazı kadınlar evimizin gülü oldukları gibi onlar yaratılırken erkekler tarafından korunması için olmuştur.

Toplum içersinde yaşanan en büyük sıkıntılardan birisi olmaktadır. Ülkemiz kadınlara şiddet konusunda bir çok ülkeden önde olup ilk sıralarda yer almaktadır. Son dönemlerde kadına şiddetle birlikte kadın cinayetleri de kendisini göstermeye başlamıştır. Toplumsal sorun olduğu gibi insanların can taşıdığı bilinmeli ve o şekilde davranmalıdır.

Türk toplumunda erkekler özellikle kendi gururlarına yediremediği durumlar olduğunu düşünerek kadınlarına şiddet uygulamaktadırlar. Kadınlara uygulanan şiddet nedeniyle birlikte çocuklar annesiz kalmaktadır. Erkek olduklarını hissettirmek için sadece sesleri evde çıktığı gibi evlerine ekmek götürmekten aciz olup çocuklarını çalıştırırlar. Kadınların varlığı toplumu ayakta tuttuğu gibi bizim için onca fedakarlıktan sonra sahip çıkılması gerekmektedir.

Kadına şiddet konusunda her ne kadar önlem alınsa dahi yetersiz kalındığı defalarca görülmüştür. Uygulanan şiddete verilen cezaların caydırıcı olmadığı her defasında görülmektedir. Gelişen toplum ile birlikte kadın konusunda duyarlı olunması gerekmektedir.

kadına şiddet

6 Yorum
  1. Nurseher 17 Mart 2015 / Cevapla
    • berfin 14 Nisan 2015 / Cevapla
  2. berfin 14 Nisan 2015 / Cevapla
  3. ya umutlarda biterse 8 Mayıs 2015 / Cevapla
  4. Zaide 22 Aralık 2016 / Cevapla
  5. ATEŞ 10 Aralık 2017 / Cevapla

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.