Kalp Çarpıntısına Ne İyi Gelir

Kalbin atış hızından daha hızlı çarpması durumu kalp çarpıntısıdır. Her kalp çarpıntısı tehlikenin habercisi olmayabilir, bazı durumlarda tedavi gerektirir. Kalp çarpıntısı rahatsızlığının sık görülmesi kişilerin test yaptırmasını gerektirebilir. Sürekli stresli olan birinin ruh halinin içinde bulunduğu durumun göstergesidir. Fazla egzersiz yapma, ek ilaç kullanımı gibi durumlar çarpıntıyı tetikleyebilir. Şaşlarda ve boğazdaki şah damarında basınç şeklinde hissedilir. Ayakta ve yatar pozisyonda olmak çarpıntıyı değiştirmeden, biyolojik olarak meydana gelir. İlk kalp karıncığın kasılması, kalbin çarpış hızında değişikliğe sebep olur. Kalp karıncıkları zamansız olarak kasılması bir müddet sonra durması bunu gösterir. Kalp çarpıntısında meydana gelen ve düzensiz şekilde çarpmasını sebep olur.

Kalp çarpıntısı neden olur?

Depresyona girmek.
Aşırı stresli gün geçirmek.
Aşırı kafein kullanımı.
Aşırı nikotin kullanımı.
Sık sık ateşli hastalıklar geçirmek.
Menopoz döneminde hormonal değişiklikler.
Regl döneminde hormonsal değişiklikler.
Gebelik sürecinde meydana gelen değişiklikler.
Astım ilaçlarının kullanımı.
Ağrı egzersizlerde bulunmak.
Kalp hastalıkları.

Daha önce kalp çarpıntısına dair şikayette bulunan hastaların, kalp krizlerini ve vücutlarındaki diğer hastalıkları tetikleyebilir. Tiroid bezlerinin aşırı çalışması sonucunda hipertiroid hastalğı ve panik atak anksiyete ataklarının sıklaşmasına neden olur.

Doğal ürünlerden yapılan karışımlar kalp sağlığını korumakta etkili olmaktadır. Kalp çarpıntısının hafiflemesi için nane, ökse otu, biberiye, civan perçemi, oğul otu, akdiken çiçeği, karabaş otu, mürver çiçeği, maydanoz, mine çiçeği, fesleğen, kekik, gül yaprağı, papatya, kantoran çiçeği, ada çayı, portakal çayı tüketilebilir. Ürünleri ayrı ayrı kaynatarak suyunu içmek çarpıntılarınızı hafifletecektir. Doğal olarak tedavi ettiği gibi rahatsızlıkların önüne geçmiş olacaktır. İmkanınız yoksa eğer başınızı soğuk suyla yıkayarak biraz suyun altında bekleterek rahatlamanızı sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here