Menu

Kalp Sesi Nedir

Kalp Sesi Ne Demek, Kalp Sesi Nedir Bilgi kalbimizden gelen ses olup aynı zamanda bizi hayatımızda yönlendiren seslerden olmaktadır. Karar veremediğimiz zaman yardımcı olduğu gibi aşkı da fısıldar.

Kalbimiz kanımızı pompalarken hareketliliği ile birlikte ortaya çıkan sestir. Stetoskop yardımı ile birlikte kalpten gelen sesi dinleyebiliriz. İki ayrı ses ile birlikte gelir birisi kalın olurken diğeri ince yumuşak bir tonda kulağımıza gelmektedir. Kalpte kasların kasılması sonucunda kanı pompalarken de olur.

Kalp sesinin diğer anlamı: Bir olay veya olayların üzerinden insanın karar vermesi gerektiği zaman kalbinin sesini dinleyerek aldığı karar olur. Kararsız kaldığı durumlarda kendi vicdanı ile sorgulama yapar hangisi doğru ise ona onay vermektedir. İçgüdülerimiz ile birlikte hareket etmemizi sağlayan önemli seslerden birisidir. Endişe, panik, heyecan, korku anlarında kalbimizden gelen ses ile birlikte doğru yolu bulmamız büyük bir ihtimaldir. Mantıksız dahi olsa kalp içinden gelen sesler bizi etkileyebilir düşüncelerimizin değişmesine yardımcı olmaktadır.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir