Kanserden Nasıl Korunuruz

Kanser sağlığımıza dikkat edilmediği sürece kaçınılmaz hastalıklardandır. Ölümcül hastalıklardan olan kanser önlemler alınmadığı sürece kişilerin kaçamadığı ölümle yüzleştiği hastalıktır. Kanserden korunmak için dikkat edeceğiniz altın kurallar sizi tekrardan hayata bağlayabilir. Kanser riskini önleyecek risklerden uzak durunuz.

Sigara, alkol ve uyuşturucu maddeler kanserin en başlıca sebepleri olarak gösteriliyor. Kullanım yaşı düştükçe kişilerin ilerleyen yaşlarda bu hastalığa yakalanması kaçınılmaz olmuştur.

Sağlıklı beslenmek hastalığınızın önüne geçmesini sağlar. Kısa zaman içerisinde belenmenizde yapacağınız ufak değişiklikler sizi koruyacaktır. Kanserle savaş sonucunda 2-2.5 litre günlük su tüketmeniz gerekmektedir. Fast food ve hazır yiyeceklerden uzak durunuz. Hastalığınızın önlenmesini sağlamak için kırmızı et tüketimini azaltınız. Beyaz etler sizin dostunuz olarak kanser riskinizi azaltacaktır.

Günlük olarak yapılacak egzersizler hastalığın önüne geçmesini sağlayacaktır. Vücudunuz hareket içerisinde olduğundan dolayı kan dolaşımı sağlıklı şekilde ilerleyerek sizi koruyabilir.

Vücudunuzda meydana gelen değişikliklere ses verin. Kilo kaybı, ateş, halsizlik, ağrı, deri renginde değişiklik, bağırsak sorunları, idrara çıkamama gibi sorunları göz önünde bulundurarak erken teşhis için kontrollerinizi gerçekleştirin.

Belli yaşlarda düzenli olarak sağlık kontrolünden geçerek oluşacak olan kanser risklerini önleyebilirsiniz.

Aşırı kilo bir çok hastalığın nedenidir. İdeal kilonuza ulaşmak hastalıklardan kısmen olsa korunmanıza yardımcı olacaktır.

Radyasyon kanser riskini arttırmaktadır. Yakalanacağınız hastalıktan korunmak için güneşte uzun süre kalmayınız. Güneşlenirken güneş koruyucu kremler kullanmalısınız.

kanserden korunma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here