Menu

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası Kısa Bilgi

Karayolu güvenliği ve Trafik Haftası Hakkında Bilgi, Trafik Haftası Ne Zaman

Karayolları ve Trafik Kazası haftası ülkemizde 1 ile 7 Mayıs arasında kutlanmaktadır. Trafikte yaşanan sorunlar çözümleyerek toplumdaki insanları bilinçlendirip kazaların en alt seviyeye inmesi için çalışma yapılmaktadır. İnsanlar bilinçlenmesi ile birlikte trafik kurallarının önemi uymaları gerekenleri bilmelidirler.

Yayaların ve sürücülerin bilinçsizlikleri yüzünden kazalar meydana gelir. trafik sorunlarını çözmek için kuruluşlar ile birlikte devlet arasında birlikte hareket etmektedir. Ülkemiz ise uluslararası konseye dahil olarak Fransa merkezli olup buradaki üyelerden birisi olup her yıl toplanarak sorunların çözümü için fikir yürütürler. Avrupa ülkelerinin bir araya gelmesi ile konsey oluşmuştur. Trafik sorunları hakkında söyleşi yaparak bunları nasıl tamamen çözüme ulaştırabileceklerini belirtirler. Sempozyum ile birlikte ülkeler kendi düşüncelerini belirtir.

Trafik kazaların önlenmesi planlayan kuruluşlar için 1-7 mayıs tarihleri arasında Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası olarak kabul edildi. Kamu reklamları adı altında trafik kazasının oluşturacağı sorunlar televizyonlarda, radyolarda ve haberleşme alanında halk bilgilendirilir.

trafik haftası

trafik haftası

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir