Menu

Kardeşler Arasında Kaç Yaş Fark Olmalı

Kardeşler arasındaki yaşı öğrenerek doğru bir şekilde ailemizi kurabiliriz. Yaşların yakın olması kıskançlık sosyalleşmeyi bir nevi olsada olumsuz yönde etkileyecektir.

Aile planlamasında tek çocuk olmanın zararları gün geçtikçe ortaya çıkmaktadır. Tek çocuk ile devam eden ebeveynler çocuklarının ruhsal olarak sağlığını göz ardı etmiş sayılıyorlar. Tek çocuk olunması sosyalleşme konusunda yaşıtlarına göre daha zayıf olmaktadır. Belli bir yaşa gelmelerine rağmen kendisi bir adım geride olacaktır. Annelerin ve babaların bu konuda hassas olması gereklidir en az 2 çocuk yaparak onların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Kardeşler arasında yaş farkı önemli olmaktadır 2-3 yaş kadar olunması gerekiyor. Çocuğun doğumundan sonra anne bireyi sağlığına kavuşur ve tekrardan gebe kalması sağlıklı olmaktadır. Zaman geçmeden itibaren ikinci bir çocuğun doğumu annenin sağlığını da etkiliyor. Kardeşler arasında yaş farkı 3 olması ideal olup anne için biraz yıpratıcı dönemler olabilir. Doğru yaş farkı önemli olmaktadır aile uzmanları tarafından belirtilerek çocukların aynı yaşta olması kıskançlıklara sebep olabilir.

çocuklar

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir