Menu

Karşı Madde ya da Anti Madde Nedir

Karşıt Madde Ne Demek, Anti Madde Nedir

Anti madde veya karşı madde olarak isimlendirildi. Maddeye karşılık olarak kullanılan anti madde kimliklerin değiştirerek ortaya çıkmıştır. Kuvvet ve atom çekirdekleri arasında yapılan etkileşim sonucunda elektronlar arasında molekülleri bir araya tutmaktadır.

Artık ve eksi yönden elektrik yüklü olmaktadır. Birleşen atomların moleküller ile birlikte meydana gelmiştir. Anti madde olarak gökbilimcilerin incelemesi doğrultusunda karadelikler bulunmuştur. Işığı yuttuğu gibi maddeleri tamamen kendisine doğru çekebilmekteydi. Sonsuzluğa doğru anti maddendin varlığı düşünüldü. Gözlemler sonucunda kısa ömürlü tanecikler görüldü.

Zaman içersinde tanecikler karşıt elektrik yükü taşınması ile birlikte kaştı tanecikler ismini almıştır. Evrenin oluşumuna maddeler kadar karşıt maddenin bir araya gelmesi ile olduğu düşünmektedir. Maddelerin karşıtlığı ile birlikte gelişim sağlanabilir. Enerjinin büzülme, bulutlaşma ve genleşmesi başlar. Evrenin bir ucunda karşıt maddelerin bir araya gelmesi ile galaksiler dünyalar yıldızların olduğu düşünebilmektedir. Düşünceler ve evrenin sırrı anti maddelerin çözümü sayesinde bulunabilir olmuştur.

anti madde

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.