Menu

Kaybolan Eşyayı Bulmak İçin Okunacak Dua

Müslüman kardeşlerim hepiniz eşyalarınızı bir yerlere koyarsınız ve sonra unutursunuz. Kaybolduğunu düşünerek aramaya çalışırsınız ama bir türlü bulamazsınız. Eşyalarınız eğer ev içersinde devamlı şekilde kayboluyorsa o zaman yapacağınız dua etmek olacaktır. Ellerinizi semaya açarak rabbimize edeceğiniz dualar sayesinde eşyalarınızı bulabilirsiniz. Şüphesiz Allah kendisine ibadet edenlere yardım eder yol gösterir. Bizde içimizde olan imamımız doğrultusunda işlerimizi yaparak duamızı edeceğiz.

Hz. Ömer (ra) oğlu olan Abdullah şöyle buyurmuştur: Bir eşyasını kaybeden veya çaldıran kişi, iki rekât namaz kıldıktan sonra şöyle dua eder: “Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.”

Kaybolan eşyanın bulunması için her gün yirmi beş kere duanızı ederek ibadetinizi edebilirsiniz. İbadet edilmesi ile birlikte kaybolan eşyalarınızı bulmuş olacaksınız. Saklı kalan eşyaların nerede olduğunu öğrendiğiniz gibi bir daha kaybolmasına izin vermemiş olursunuz.

Selam ve dua ile din kardeşlerim.

kaybolan eşya

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.