Kilo Almamızın Nedenleri

Neden Kilo Alırız, Kilo Almanın Temel Nedenleri kişilerde en çok görülen bulgulardan birisi depresyona dayalı olup üzüntü ve mutsuzluk olmaktadır.

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte kilolarımızda artışlar oluyor. Bu yıl ramazan ayı yazın en sıcak dönemlerine gelmesi kişiler için kilo alması için nedenlerden birisidir. Doğru bir şekilde beslenilmediğinden dolayı kilo alınması kaçınılmaz oluyor. İlaç kullanımı, hormonlarda süzensizlik, kilo alımına sebep olabilirde.

İlaçlar
Doğum kontrol hapları, kalp ve tansiyon, steroidler, ağrı kesicilerin alınması durumunda iştahımız açılarak fazladan kilo almamıza sebep olabiliyorlar. Metabolizma bu durumdan etkilenerek yavaş çalışabilir vücudumuz kilo alımına hazır olabilirler.

Depresyon
Tedavisinde kullanılan ilaçlar insanların iştahını açmaktadır. Üzgün ve mutsuz olan kişilerin devamlı olarak bir şeyler yeme isteği doğuruyor. Hayatında başarıya ulaşamayan kişilerin daha kilolu oldukları görülmektedir.

Vitamin Eksikliği
Yediğimiz yiyecekler hepsinden olmadığından dolayı vücudumuz kısmen olarak bazı vitaminleri karşılayamıyor. Magnezyum, demir, d vitamini gibi tüketilmesi gereken vitaminler azalıp metabolizmanın yavaşlamasına neden olur.

Yaşlılık
Yaşın zaman içersinde ilerlemesi sonucunda metabolizmamız yavaşlamaya başlar. Enerji ihtiyacımız minimum seviyeye ineceğinden dolayı kilo alınması kaçınılmaz olur.

Sindirim Sistemi Sorunları
Sindirim sisteminde yaşanan sorunlardan dolayı yeni tüketilen yiyeceklerin midede durarak vücudun yağlanmasını sağlıyor. Beklemede kalan besinler kilo yapmak için ideal olmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here