Kilo Verirken Neler Yenmemeli

Kilo verirken şekerli tuzlu ve beyaz undan uzak durmalısınız. Asitli içecekler kola fanta gibi şekerli ürünler size kilo aldırır. Abur cuburlar dan kesin uzak durun en önemli kuralımızdır. Yağlı yiyeceklerden aynı şekilden uzak durun ki kilo almanızı önlesin. Dikkat etmeniz gerekende uyumadan 4 5 saat içinde bir şey yemeyin uyuduğunuzda vücudunuzda hareketlilik olmamasından dolayı yağlanma ve kilo almanıza neden olabilir.

Günümüzün ortak sorunlarından olan kilo derdi her genç kızın başının belası olmuş durumda. Kilo vermek istiyorum diyerek kolay şekilde veremeyebilirsiniz. İdeal kilonuzun hesabını yaparak kendinizi ayarlayabilirsiniz. Sağlıklı şekilde beslenmeye önem gösterin. Fazlalıklarınızı diyet ve egzersiz yaparak kurtulmanız mümkün olabiliyor. Doktor tavsiyesi önemli olup diyetisyenlere giderek sizlere diyet önerisinde bulunabilirler. Kendinizi hazır hissettiğiniz zaman başlamalısınız.

Şişmanlamamıza asıl sebep teknoloji olarak gösteriliyor asansör, televizyon, radyo, otobüs, araba gibi araçlar hareket etmemizi kısıtlıyor. İlerleyen teknoloji yüzünden hareket sistemimiz oldukça zayıf olduğu görülebiliyor.

Küçük Tavsiyeler
Porsiyonları küçültün
Günde öğün sayınızı 5-6’ya çıkartın
Ara öğünlere önem verin
Bol su için
Saat 6 dan sonra bir şey yemeyin
Tuz tüketimini azaltın
Yemekten sonra mutlaka hareket edin

kilo almak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here