Kilo Vermenin Püf Noktaları

Kilo verme hayaliniz ama kilonuzu bir türlü veremiyorsanız o zaman püf noktalarına dikkat ederek fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Sağlıklı bir bedenin yanı sıra ruhsal bakımından kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Ufak tefek ayrıntıları göz ardı etmeyerek fazla kilolarınızdan kendinizi koruyabilirsiniz. Kilolarınız artık sizin için sorun olmaktan çıkabilir. Sizin gibi milyonlarca kişinin olduğunu asla unutmamalısınız. Herkes kilo vermek istiyorsa ama dikkat etmediklerinden dolayı yavaş kilo vermek onlar içinde sıkıntı olmaktadır.

Kilo vermek için kendinizi aç bırakmamalısınız. Aç olduğunuz zaman yiyeceğiniz yemeğin haddi hesabı olmayacaktır. Gerektiğinden fazla yemek yemeniz kilo almanıza neden olabilir. Midenizi doldurana kadar yediğiniz zaman artık vücut yorularak onları yağ olarak depolamaya başlar. Kalori olarak sağlığınız korumak için düzenli olarak az miktarda bir şeyler tüketiniz.

Gün içinde öğünlere dikkat edilmeli. Sabah metabolizmanızın çalışmaya başlaması için mutlaka iyi bir kahvaltı gereklidir. Devamında öğle yemeği, atıştırmalar ile akşama kadar devam edebilirsiniz. Öğünleri aksatmamanız metabolizmanızın devamlı çalışmasına etki etmektedir.

Vücudunuzun metabolizmasının etkili olarak çalışmasını sağlamalıyız. Günlük olarak öğünleri aksatmadan yemek yememiz bize yardımcı olacaktır. Gün içerisinde ceviz gibi yarım kase yoğurtla birlikte tüketmemiz tok kalmamızı sağlayacaktır.

Günlük hareket kabiliyetimizi genişletmeliyiz. İşimize giderken bir durak, daha sonra iki ve üç durak ötede inerek yürümeliyiz. Gün içersinde hareket etmemiz bize yardımcı olacaktır. Spor salonlarına giderek yağlarımızın erimesini sağlamamızda mümkündür. Düzenli bir spor zayıflamamıza yardımcı olarak fazla kilolarımızdan bizi kurtaracaktır.

İçilecek su miktarı arttırılmalıdır. Organlarımız fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için suya ihtiyaç duyarlar. Bunu karşılamak için su miktarımızın arttırılmış olması gereklidir. Günlük ne kadar su içeceği konusunda kararsız olan kişiler 2,5-3 litre içmelidir. Yaz aylarında daha çok sıvı kaybı yaşayacağımızdan dolayı 4,5-5 litre kadar içmeleri ideal olacaktır. İdrar rengimizin koyu kalması durumunda vücudumuzun sıvı yetersizliği yaşadığını görürüz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here