Menu

Kışın Sinekler Nereye Gider

Yaz ayında başımızın belası olan sinekleri doğduğumuzdan itibaren tanıyoruz. Sinir bozucu olup konacak bir yer olmayınca gün boyunca rahatsızlık verebiliyor. Evimizde pencere açık olduğu zaman doluşa sineklerden kurtulmak için ev komple ilaçlanarak temizleniyor. İlacı olmayanlar tek tek sineklik veya havlu yardımlarıyla öldürmeye çalışıyor. Birde halk arasında kanı tatlı olanları sinekler daha çok severmiş gibi her yerimizi ısırıyor. Bir günde 10 15 tane ısırık gün içersinde kaşıntılardan dolayı canımızı sıkar.

Sinekler sıcaklığı sevdiğinden dolayı oldukça hassas böceklerdir. Güneş bulutun arkasına girmesinden dolayı sinekler hemen sıcak bölge aramaya başlar. Kışın soğukluk sıfırın altına indiği zaman sinekler için yaşama olanakları kalmamış oluyor. Larva ve yumurta haline gelerek yaşamlarına devam edip kışı atlatırlar.

Sinekler daha çok geceleri ortaya çıkarak 2 saat boyunca zamanlarını geçirirler. Geri kalan 22 sat içersinde sinekler bitki, ot, çimen ve ağaçlar üzerinde dinlenerek zamanlarını geçirirler.

sinek ısırığı

Yorumlar
  1. İsimsiz Şubat 11, 2015 / Cevapla

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir